Strona główna Rejestracja Przewodnik Forum Galeria zdjęć Ogłoszenia Pomoc Kontakt e-mail
Szukaj słowa
wszędzie
tylko w Tresc Forum Ogłoszenia Linki

   Witam w Ukraina.pl
Logowanie
Użytkownik

Hasło

        
Rejestracja
zapomniałem...
Newsletter

        Jeśli chcesz otrzymywać informację o naszym serwisie wpisz swój adres, jeśli chcesz usunąć swój adres z listy wciśnij minus.
Regiony:
Kijów
Lwów
Żytomierz
Humań
Winnica
Czernihów
Charków
Katerynosław
Odessa
Sewastopol
Zaporoże
Tematy:
Wszystkie
inne

Wiza
Telekomunikacja
Ceny
Podstawy:
Bilety
Wiza
Telkomunikacja
Rozrywki
Ceny
Hotele
Matrymonialne
Transport
Bartek
Bartek
dodał Bartek

Bartek
Bartek
dodał Bartek

Markus
Markus
dodał Markus

robert
robert
dodał robert

 

Wszystkie / inne / Wiza

Zapraszamy do dyskusji na forum, do dodawania wlasnych opinii, zdjec, linkow dot. poszczegolnych miast.
Poszukujemy osoby chetnej do wspolpracy w redagowaniu przewodnika.
 
do tego tematu ponadto :    UwagiLinkiZdjęcia
 1 2 następne następne
Legalizacja Po
2017-06-16
02:23:06
Pomagamy w uzyskaniu pozwolenia na pobyt czasowy w Polsce obcokrajowcom, poniżej znajduje się informacja w trzech językach o naszym zakresie pomocy dla obywateli: Ukrainy, Rosji, Białorusi

___________________ ____________________ _

Jeśli chcesz przyjechać do Polski, albo już jesteś w Polsce, ale nie wiesz jak załatwić wszelkie formalności związane z legalizacją pobytu, bądź masz jakikolwiek inny problem, skontaktuj się z nami!

Jako prawnik z dużym doświadczeniem i wiedzą w zakresie spraw cudzoziemców oferuję pełną pomoc w zakresie legalizacji pobytu i pracy na terenie Polski.

Pomagamy między innymi w:

• uzyskaniu zezwolenia na pobyt stały, pobyt czasowy, pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich, nadanie obywatelstwa;

• uzyskaniu zezwolenia na wykonywanie pracy;

• pozyskaniu niezbędnej dokumentacji, sporządzaniu podań, wniosków i pism;

• znalezieniu mieszkania i pracy;

• a także w każdej innej kwestii związanej z przyjazdem i

osiedleniem się na terytorium Polski.

Kontakt z nami:

- w języku polskim i języku angielskim - 574-471-495

- w języku polskim i języku rosyjskim – 729-990-291

- e-mail: legalizacja.pobytu@i nteria.pl


___________________ ____________________ _

Есl 3;и вы хот ;итk 7; при ;йтl 0; на пол ;ьсl 2;ий, или ; вы уже ; в Пол ;ьшk 7;, но не зна ;ли, как ; спр ;авl 0;ть 89;я со все ;ми фор ;маl 3;ьн 86;ст 103;ми для ; лег ;алl 0;за 94;ии пре ;быk 4;ан 80;я, или ; ест ;ь как ;ие- 83;иб 086; дру ;гиk 7; про ;блk 7;мы, пож ;алm 1;йс 90;а, свя ;жиm 0;ес 00; с нам ;и!

Каl 2; юри ;ст с бол ;ьшl 0;м опы ;тоl 4; и зна ;ниn 3;ми в воп ;роl 9;ах ино ;стl 8;ан 94;ев пре ;длk 2;га 02;т пол ;ноk 7; сод ;ейl 9;тв 80;е в лег ;алl 0;за 94;ии пре ;быk 4;ан 80;я и раб ;отm 9; в Пол ;ьшk 7;

Мы пом ;огk 2;ем сре ;ди дру ;гоl 1;:

- пол ;учk 7;ни 77; пос ;тоn 3;нн 86;го вид ;а на жит ;елn 0;ст 74;о, вре ;меl 5;но 77; про ;жиk 4;ан 80;е, дол ;гоl 9;ро 95;но 075;о рез ;идk 7;нт 72; Евр ;опk 7;йс 82;их соо ;бщk 7;ст 74;, гра ;ждk 2;нс 90;во;

- пол ;учk 7;ни 77; раз ;реm 6;ен 80;я на раб ;отm 1;;

- сбо ;р нео ;бхl 6;ди 84;ой док ;умk 7;нт 72;ци 080;, нап ;исk 2;ни 77; зая ;влk 7;ни 81;, пре ;длl 6;же 85;ий и пис ;ьмk 7;нн 86;ст 100;;

- най ;ти жил ;ье и раб ;отm 1;;

- а так ;же по все ;м воп ;роl 9;ам при ;быm 0;ия и про ;жиk 4;ан 80;я в Пол ;ьшk 7;.

Свn 3;жи 90;ес 100; с нам ;и:

- на пол ;ьсl 2;ом и анг ;лиl 1;ск 86;м язы ;каm 3; - 574-471-495

- на пол ;ьсl 2;ом и рус ;скl 6;м язы ;каm 3; - – 729-990-291___________________ ____________________ __

The legalization of the stay in Poland for foreigners


If you want to come to Poland, or you are already in Poland, but you do not know how to settle all formalities related to the legalization of the stay, be you have any other problem, get in touch with us!

As the lawyer with the large experience and the knowledge within the range matters of foreigners I offer the full help within the range the legalization of the stay and the work on the area of Poland.

We help among other things in:

• to the obtainment of the domiciliary permit stood, the temporary stay, the stay of the long-term resident of European Communities, the nationalization;

• to the obtainment of the permission on the job processing;

• to gaining of the necessary documentation, to preparing of applications, conclusions and writings;

• to finding of the flat and the work;

• and also in every other matter related to the arrival and

with settling on the territory of Poland.

The contact with us:

- in Polish and English - 574-471-495

- in Polish and Russian – 729-990-291

- e-mail: legalizacja.pobytu@i nteria.plWysylanie komentarza do znajomego

RPS
2007-08-03
15:56:32
nie my wizy niemusimy miec tylko paszport niewiem jak z tymi nowymi dowodami ,ale zdajsie ze tylko paszport bo oni niesa w uni natomiast ukraina do nas musi miec wize teraz moga przyjechac do nas do pracy na 3 miechy
Wysylanie komentarza do znajomego

KOZACZKA
2007-07-24
20:27:40
a teraz z nowymi dowodami to tez tszeba paszport i napiscie jakich miejsc miast unikac
Wysylanie komentarza do znajomego

Kamil
2007-06-28
18:14:40
Podróż


+ przygotowanie do podróży

+ formalności na granicy

+ wybór środka transportu


Przygotowanie do podróży

Aby wybrać sie na Ukrainę potrzebny jest właściwie tylko ważny paszport (powinien byc ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przekraczania granicy. Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku posiadania wiz na Ukrainę. Nie są wymagane dodatkowe szczepienia, ani ubezpieczenie medyczne. Na Ukrainie bez problemu można kupić wszystkie artykuły pierwszej potrzeby, poczynając od artykułów spożywczych, a na lekach kończąc (większość leków jest sprzedawana bez recepty).Formalności na granicy

Przekraczając granicę polsko-ukraińską należy wypełnić kartę imigracyjną. Zawiera ona takie dane jak imię, nazwisko, numer paszportu, adres przeznaczenia. W ostatnią rubrykę można w praktyce wpisać co się chce - np. "Lwów, hotel Hetman" lub "Lwów, ul. Kopernika"; Połowa karty zostaje na granicy, drugą, podstemplowaną, otrzymuje podróżny - należy ją okazać przy wyjeździe. Karta jest ważna 3 miesiące, więc planując kolejną podróż w krótkim czasie można poprosić o jej zatrzymanie przy wyjeździe.

Wybór środka transportu

Kazdy środek transportu, którym można dotrzeć do Lwowa, ma swoje wady i zalety.


Wybierając się w podróż samochodem należy pamiętać, że często zdarzają się długie kolejki na granicy, zarówno po jednej jak i po drugiej stronie granicy; kolejki nierzadko wydłużają jeszcze grupy osób "załatwiających" szybszy przejazd (taka "usługa" na przejściu Medyka -Szegini to koszt ok. 150 uah). Jeżeli właściciel pojazdu nie jest obecny w samochodzie, wówczas kierowca musi posiadac jego notarialnie poświadczone upoważnienie do użytkowania pojazdu. Należy się także zaopatrzec w zieloną kartę lub wykupić ukraińskie ubezpieczenie (dostępne zazwyczaj na granicy lub tuż za nią, cena od ok. 15 uah/2 tygodnie). Kolejna niedogodnością przy podróży samochodem jest fatalny stan ukraińskich dróg i ich złe oznakowanie. Zdarzaja się także (choć już wiele rzadziej niż przed kilku laty) wymuszenia łapówek przez drogówkę za drobne wykroczenia drogowe. Oficjalnie najwyższy mandat za wykroczenie wynosi 16 uah. Należy pamietać, że dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy to 0,0 promila.

W samym mieście nie trzeba obawiać siękradzieży samochodu - dla bardziej zapobiegliwych działają parkingi strzeżone, cena ok. 5-20 uah/doba.


Można wybrać także podróż autobusem - z wielu polskich miast, jak np. Warszawa, Kraków, Lublin, Przemyśl codziennie jest co najmniej jeden kurs do Lwowa. Minusem jest dosyć długi czas podróży i cena (już przy 2-3 osobach bardziej opłacalna jest podróż samochodem, biorąc pod uwagę sporo niższe ceny benzyny na Ukrainie) oraz komfort jazdy - większość autobusów jest systematycznie dewastowana przez osoby trudniace się przemytem papierosów, w ich towarzystwie także najczęściej przychodzi spędzać podróż.


Z kilku miast Polski kursują pociągi międzynarodowe do Lwowa (m. in. z Krakowa i Warszawy). Podróż pociągiem jest jeszcze droższa, a także dłuższa niż autobusem, kilka godzin trwa sam postój na zmianę kół w wagonach.


Niewątpliwie najtańszym sposobem jest piesze przekraczanie przejścia granicznego. Taka możliwość oferuje jedynie przejście Medyka-Szeginie. Do przejścia jeżdżą cały dzień busy z dworca PKS w Przemyślu (2 zł), z Szegini co 45 minut kursują busy do Lwowa (ostatni ok 19.00, koszt 8,5 uah). O ile w stronę ukraińską zazwyczaj nie ma kolejki (poza wyjatkami takimi jak np. dlugie weekendy), to w strone polską na przekroczenie granicy czeka się conajmniej kilka godzin (można próbować prosić o przepuszczenie poza kolejką motywując to np. godziną odjazdu pociągu).


Lwów posiada także połączenie lotnicze z Warszawą. W chwili pisania tej informacji jest ono obsługiwane jedynie przez LOT, cena biletu ok 600 zl. W planach jest uruchomienie tanich połączeń z Ukrainą (m. in. Direct Fly), ale póki co nie doszło ono do skutku.


Wysylanie komentarza do znajomego

lena
2005-10-12
18:35:31
nie jest potrzebna Ci wiza,jestem Ukrainką i nie dawno bylam w domu ze znajomym,on jest Polakiem i na granice nie potrzebowal wizy.Mozesz smialo jechac,polecam Krym,pochodze z Jalty tam jest pieknie ....ale latem:-))pozdrawiam.
Wysylanie komentarza do znajomego

Anna
2005-06-23
21:58:53
Jeśli osoba wyjezdza na wyjazd słożbowy i zabieraze sobą.Dziecko powyz.ej 16 roku życia jak wyklada ząłatwianie dla dziecka karty imigracyjnej mozęna to załatwic już na ukrainie czy Trzeba to koniecznie zorbić to w Polsce.
Wysylanie komentarza do znajomego

gamma
2005-05-25
20:18:10
jest potrzebna baranie, świadectwo weterynaryjne też się przyda
Wysylanie komentarza do znajomego

George
2005-05-15
10:00:58
Jestem szwedem zamieszkalym w Polsce i chcialbym zaprosic na przyjazd do mnie do Polski 2e osoby z Ukrainy. Czy jest im konieczna wiza do Polski ??? Dziekuje za odpowiedz, George
Wysylanie komentarza do znajomego

Krzysztof
2005-04-26
19:45:00
Obywatele Unii Europejskiej mogą odwiedzac Ukraine na podstawie waznego paszportu,a co za tym idzie kraje 25 -ki nie musza posiadac wizy.
Wysylanie komentarza do znajomego

Marek
2005-04-11
18:09:52
Chce się przedosać z Port Krym (Kercz) do Rosji (Port Kaukaz), jak na miejscu załatwiś sobie wizę czy coś w jej rodzaju,żeby 1 dzień odwiedzić Rosję... Ktoś ma pomysł?
Wysylanie komentarza do znajomego

 1 2 następne następne

Jesli chcesz dopisac komentarz musisz sie zalogowac.

Zdjęcia

HighClass
HighClass
dodał HighClass

Sara
Sara
dodał Sara

więcej >>>
 
Zaproś znajomego
wpisz e-mail poniżej
 
Zobacz również:


Usa.pl
Zapraszamy na strone Usa.pl


Tajlandia.pl
Zapraszamy na strone Tajlandia.pl


Brazylia.pl
Zapraszamy na strone Brazylia.pl


Kuba.pl
Zapraszamy na strone Kuba.pl


Filipiny.pl
Zapraszamy na strone Filipiny.pl


Wietnam.pl
Zapraszamy na strone Wietnam.pl


Korea.pl
Zapraszamy na strone Korea.pl


Litwa.pl
Zapraszamy na strone Litwa.pl
 
HomeRejestracjaPrzewodnikForumGaleriaOgłoszeniaPomocKontaktUlubione
© Ukraina.PL